BALIKESİR-TÜRKİYE                                                          

      
   

   ido erdek babdırma

 erdek narlı ocaklar ulaşım


 


erdek camping

 BOT KULLANIMI HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

 erdek dalış kulübü

 

 DENİZ AMBULANS ERDEK 0212 444 83 53

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam109
Toplam Ziyaret1012100
Site Haritası

Tatil kurdu Nadir ELÇİ Narlı yazısı

NARLI

Kapıdağ Yarımadası’ndaki onlarca sevimli yerleşim yerlerinden biri de Narlı. Burada, iskelesine atılmış masalarda oturup, çay yudumlaması bile ayrı keyifli.

Vallahi kardeşim bende yalan yok. Kapıdağ Yarımadası’nı ve buradaki yerleşim yerlerini çok sevdim. Beni izleyenler biliyor; yarımadanın tümünü ve en popüler tatil yeri Erdek ’i ayrı ayrı verdim. Bakarsan yeter değil mi? İyi de ben henüz yarımadadan çıkamadım ki. Sıralamaya bakarsan, bugün Ocaklar’ı vermem gerekirdi. Ancak teknik bir sorun nedeniyle Narlı’yı bugüne çektim. Ocaklar’ı haftaya bıraktım.


Marmara’dan Ege’ye
Sonrası derseniz, takamla önce Marmara’ya ardından Ege ve Akdeniz ’e doğru yelken açacağım. Merak etmeyin, sizi de yanımda götüreceğim.
Narlı sevimli mi sevimli ve küçük bir yerleşim yeri. Geniş bir kumsalı, temiz bir denizi; kendi gibi küçük bir balıkçı barınağı var. Sahildeki çınarlar altındaki çay bahçesi, en sıcak günde bile serin. Birkaç masa da iskele üzerine atmışlar. Çayları, ağ temizleyen, onaran balıkçıları izleyerek yudumlaması ayrı bir keyif. İki restoranı da salaş ve kır kahvesi havasında. Ama balıklar günlük. "Konaklama yeri var mı" diye sorarsanız, burada otel motel yok. Pansiyonculuk da henüz yeterince gelişmiş değil.

Tatilini yörede geçirenlere, Erdek’e 15, Ocaklara 10 kilometre mesafedeki "Narlı’yı görmeden geçmeyin" derim. Çevreyi gezdikçe, yöreyi daha çok seveceğinize eminim.


Restoranları salaş
Narlı’daki içkili restoranlar daha çok kır kahvesi havasında. Hüseyince Restoran (0266 837 1460 – 0536 275 6367) ve Antepli Ömer Usta’nın yeri (0535 952 8404) sahildeki kahvenin hemen arkasında. Burada balıklar şoklanmıyor. Şansınıza o gün denizin gönlünden ne koptuysa onu yiyorsunuz.


Bu eve bayıldım
Kimindir bilmem ama, Narlı’da ara sokakların birinde gördüğüm bu eve bayıldım. Beyaz badanasına, önündeki çiçekler nasıl da yakışmış? İç açıcı renkte bir badana ve rengarenk çiçekler, hiçbir mimari özelliği olmayan basit bir evi bile nasıl da sevimli hale getirmiş? Darısı hepimizin evlerinin başına…


Zeytincisi iddialı
Denize inen yol üzerindeki Mert zeytin ve zeytinyağı  satış yerinde sadece yörenin enfes zeytinleri bulunmuyor. Geyikli’nin yeşil zeytini, Ayvalık ’ın sızması, Ezine’nin beyaz peyniri, Kars ’ın kaşarı, yumurtanın tavuk altından daha şimdi alınanı da tezgahlarda sıralanıyor. Zeytinci Osman, iddialı konuşuyor. "Her yörenin en iyi ürünü bendedir" diyor. Elçi’ye zeval olmaz, bana da aktarması düşüyor. (0266 837 1183 - 0535 922 6966)


Balıklar denizden

 Narlı’ya balık, buzhaneden değil, hemen önündeki iskeleye yanaşan balıkçı teknelerinden geliyor. Mevsiminde giden balığa doyuyor.

Narlı’dan özür ve düzeltme
SIRAYA göre, Ocaklar geçen hafta, Narlı bu hafta yayınlanacaktı. Teknik bir nedenle son dakikada sayfa değiştirmemiz gerekince, geçen hafta verdiğim Narlı sayfasını iki arada bir derede hazırlamamız gerekti. Acele işe şeytan karıştı. Yarımadadaki başka bir yerleşim yerinin konaklama bilgileri yanlışlıkla burada yer aldı. Farkına vardığımda gerçekten çok üzüldüm. Ancak, gazete dönmeye başlamıştı bile. İlk defa başıma gelen bu hata için Narlılılar’dan ve okurlardan özür diliyorum. Şansızlğa bakın ki, üstelik ben burayı, yerleşmeyi düşünecek kadar da çok seviyorum. Bakalım affedip ikamet izni verecekler mi?
Bu sevimli yerleşim yerinde evlerin büyük bölümü pansiyon veya yazlık olarak kiraya veriliyor. Sahildeki Martı Otel (0266 837 1914) ise tüm yarımadanın en iyileri arasında yer alıyor. Daha fazla bilgi için muhtarlık Tel: 0266 837 1197.
Geziyolu


İstanbul  - Narlı
İstanbul - Yalova
000.0 km. Aracımızın kilometresini TEM gişelerde sıfırlıyoruz...
040.0 km. Araba vapurunda çayımızı içiyoruz. Topçular'a kadar yolculuk 45 dakika sürüyor.
055.0 km. Şimdi Yalova'dayız.
Yalova - Bursa

000.0 km. Aracımızın kilometresini Yalova çıkışı Shell ’in önünde sıfırlıyoruz.
062.0 km. Sağa Ankara , İzmir  sapağı.
Bursa - Bandırma

000.0 km. Kilometreyi Bursa-İzmir sapağında sıfırladık.
055.0 km. Uluabat.
104.5 km. Sağa saparsak hızlı feribot . Bandırma Ana Jet Üssü solumuzda. Biz düz devam ediyoruz.
Bandırma - Narlı
000.0 km. Bandırma Ana Jet Üssü önünde kilometremizi sıfırlıyoruz.
011.7 km. Kyzikos (Hadrian) Tapınağı sağda.
012.8 km. Sola kamplar, sağa Erdek.
020.0 km. Erdek merkezdeyiz.
025.0 km. Ocaklar.
035.0 km. Narlı’dayız.
İstanbul - Narlı
Eskihisar-Topçular arası feribotla 255 km.
Yenikapı -Yalova arası hızlı feribotla 200 km.
Pendik -Yalova arası hızlı feribotla 200 km.
Yenikapı-Bandırma arası hızlı feribotla 35 km.

TATIL KURDU / Nadir Elçi
(2004)

nadirelci@tatilkurdu.com

Sayın Nadir ELÇİ ye bölgemiz ile ilgili yazdığı güzel ve bölgemizi tanıtıcı yazılarından dolayı teşekkür ederiz...

 

                        

 liman avm

 özen marin 

  SUZİKİ MARİN EVİNRUDE JOHNSON YAMAHA MOTOR BAKIM TAMİR VE SERVİSİ  

     

  mesut deniz araçları erdek