BALIKESİR-TÜRKİYE                                                          

      
   

   ido erdek babdırma

 erdek narlı ocaklar ulaşım


 


erdek camping

 BOT KULLANIMI HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

 erdek dalış kulübü

 

 DENİZ AMBULANS ERDEK 0212 444 83 53

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret918445
Site Haritası
Kapıdağın jeolojik etütlerine 70 bin tl kaynak

Kültür ve Turizm Bakanlığı geçtiğimiz yıl bakanlar kuruluyla teşvik kapsamına alınan Kapıdağ ve çevresindeki yerleşim yerlerinin zemin etütlerinin yapılması için Erdek Köylere Hizmet Götürme Birliğine 70 bin TL ödenek tahsis etti.
Balıkesir İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu Üyesi Hikmet Onay, Kültür ve Turizm Bakanlığından geçtiğimiz yıl bakanlar kurulu kararıyla turizm teşvik kapsamına alınan Kapıdağ Yarımadası ve çevresindeki yerleşim yerlerinin jeolojik etüt çalışmalarında kullanılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığından 70 bin TL ödenek tahsis edildiğini söyledi.
Tahsis edilen ödenekle birlikte Erdek Köylere Hizmet Götürme Birliğinin önümüzdeki günlerde zemin etütlerinin yapılmasıyla ilgili hizmet alımı yapacağını dile getiren Onay, “Zemin etütleri sonrasında bölgenin 1/25.000’lik çevre nazım planlarını hazırlayarak Kültür ve Turizm Bakanlığına göndereceğiz. Bakanlığın planları onaylamasıyla birlikte teşvik kapsamına alınan Kapıdağ Yarımadasında hangi bölgelere turisttik tesislerin yapılacağına karar verilecektir” dedi

kaynak:ilkhabergazetesi.com

  
6689 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

                        

 liman avm

 özen marin 

  SUZİKİ MARİN EVİNRUDE JOHNSON YAMAHA MOTOR BAKIM TAMİR VE SERVİSİ  

     

  mesut deniz araçları erdek