BALIKESİR-TÜRKİYE                                                          

      
   

   ido erdek babdırma

 erdek narlı ocaklar ulaşım


 


erdek camping

 BOT KULLANIMI HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

 erdek dalış kulübü

 

 DENİZ AMBULANS ERDEK 0212 444 83 53

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret918443
Site Haritası
Arkeopark projesi hazırlandı

Arkeopark projesi hazırlandı


Erdek İlçe Kaymakamlığı ,Baçep ve Gümçed’in uzunca bir süredir özel bir çaba sarfettiği Zeytinliada’nın Arkeopark’a dönüştürülmesi ile ilgili projenin hazırlandığını projenin en kısa sürede hayata geçirileceğini açıkladı.
Kaymakamlık Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Balıkesir İl Özel İdaresinden kaynak talebinde bulunurken Erdek Turizm Vakfı Güney Marmara Kalkınma Ajansının hibe fonlarında faydalanmak için proje hazırladı. Bu hafta için proje ajansa teslim edilecek.
Erdek İlçe Kaymakamı İsmail Kaygısız, ilçelerinde bulunan Zeytinliadayı Türkiye’nin il ada müzesi haline getirmek istediklerini, bunun için 300 bin TL ödeneğe ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Gerekli ödenek tahsisinin yapılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Balıkesir Özel İdaresinden ödenek talebinde bulunacaklarını açıklayan Kaygısız, bunun yanı sıra Erdek Turizm Vakfının Güney Marmara Kalkınma Ajansının Hibe Fonlarından faydalanmak için proje hazırladığını bu projenin bu hafta içinde ajansa teslim edileceğini söyledi.

Kaygısız, “Proje kapsamında Adanın dış zeminlerinde katırtırnağı bitkisiyle ve çimlendirmeyle yeşil alanlar oluşturulacak. Daha sonra en üstte bir seyir alanı yapılacak. Gelen ziyaretçiler içinde gezi ve yürüyüş yolları yapılacak. Ziyaretçiler içinde çay içme ve dinlenme amaçlı küçük kulübeler bulunacak.Erdek’te tarih turizminin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağına inandığımız bu projeyi önemsiyoruz”dedi. Zeytinliada’daki kazıların 4 yıldan beri devam ettiğini anımsatan Kaygısız, bu güne kadar yapılan kazılarda 6'ncı yüzyıla ait Meryem Ana Kilisesi, çocuklar için vaftiz havuzu ve çok sayıda tarihi yapının gün yüzüne çıkartıldığını sözlerine ekledi.

kaynak: ilkhaber gazetesi

  
5756 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

                        

 liman avm

 özen marin 

  SUZİKİ MARİN EVİNRUDE JOHNSON YAMAHA MOTOR BAKIM TAMİR VE SERVİSİ  

     

  mesut deniz araçları erdek