BALIKESİR-TÜRKİYE                                                          

      
   

   ido erdek babdırma

 erdek narlı ocaklar ulaşım


 


erdek camping

 BOT KULLANIMI HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

 erdek dalış kulübü

 

 DENİZ AMBULANS ERDEK 0212 444 83 53

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret918442
Site Haritası
Erdek Narlı köyü Kapıdağ RES projesi kapsamındaki rüzgar türbini kulesi ve pervane montajları tamamlandı.

Narlı köyünde tamamlanan rüzgar tübininin Her biri 0,85 MW üretim gücünde olmak üzere 17 tane rüzgar türbininden oluşan proje toplam 34,85 MW kurulu güce sahip olup, toplam elektrik üretimi ise yaklaşık olarak yılda 120.700 MW olacaktır.

Proje inşaatına 2011 yılının ilk çeğreğinde başlanmış olan Kapıdağ Rüzgar Enerji Sanrali (Kapıdağ RES)’e ait proje sahası  Narlı Köyü'nün kuzey doğusunda yaklaşık 1 km. mesafede ve İlhan Köyü'nün kuzey batısında 300 mt. Mesafe de yer almaktadır"

Her biri 0,85 MW üretim gücünde olmak üzere 17 adet rüzgar türbininin Yılda 34 megavat (120.000.000 Kilovat saat ) doğa dostu-yeşil çevreci enerji üretilmesi düşünülmektedir.Rüzgar enerjisini elektrik enerjisine çevirecek olan bu proje, ürettiği elektriği Türkiye'nin elektrik şebekesine verecektir.

Kapıdağ RES projesi, Türkiye'nin rüzgar potansiyelinden faydalanmak ve ülkemizin artan enerji ihtiyacının bu sürdürülebilir temiz enerji kaynağından katkı sağlamak amacıyla aksa enerji tarafından geliştirilmiştir.

Bölgede bir ilk olarak, yapılacak rüzgar santrallerinin göçmen kuşlar güzergahında kalmasından dolayı kuş radarı kurulacak. Kuşların göç mevsiminde rüzgar santralleri çalışmaya ara verecek.

  
6193 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

                        

 liman avm

 özen marin 

  SUZİKİ MARİN EVİNRUDE JOHNSON YAMAHA MOTOR BAKIM TAMİR VE SERVİSİ  

     

  mesut deniz araçları erdek