BALIKESİR-TÜRKİYE                                                          

      
   

   ido erdek babdırma

 erdek narlı ocaklar ulaşım


 


erdek camping

 BOT KULLANIMI HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

 erdek dalış kulübü

 

 DENİZ AMBULANS ERDEK 0212 444 83 53

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret918442
Site Haritası
Işıklar Dünya Offshore şampiyonası

Işıklar Dünya Offshore şampiyonası 18-19 haziran tarihlerinde Erdek'te Yapılacak


Işıklar Dünya Offshore şampiyonası 18-19 haziran tarihlerinde Erdek'te Yapılacak
Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası'nın 2011 sezonu 14 Mayıs Cumartesi günü başlayacak.
Dünya Motonotik Federasyonu (UIM) Üyesi ve Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonuna bağlı İstanbul Offshore Kulübü, yeni şampiyona sezonunu 14-15 Mayıs tarihlerinde Haliç'te, ''Fatih Belediyesi Grand Prix''si ile açacak.

Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası'nın 2011 sezonu 14-15 Mayıs'ta İstanbul'da, 21-22 Mayıs'ta Samsun'da, 28-29 Mayıs'ta Adana'da, 18-19 Haziran'da Erdek'te, 2 Temmuz'da Elazığ'da, 3 Temmuz'da Tunceli'de, 6-7 Ağustos'ta tekrar İstanbul'da, 17-18 Eylül'de Kuşadası'nda, 8-9 Ekim'de Kahramanmaraş'ta, 15-16 Ekim'de Gaziantep'de, 29-30 Ekim tarihlerinde Mersin'de organize edilmesi planlanıyor.

UIM Konsey Üyesi, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Asbaşkanı ve aynı zamanda İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık, Swiss Otel'de düzenlenen basın toplantısında, şu anda dünyada koşulan en iyi şampiyonalardan birini Türkiye'de organize ettiklerini söyledi.

Böyle bir şampiyonayı düzenlemenin, ülke ve bölgelerin tanıtımı için son derece önemli olduğuna değinen Işık, ''Bu şampiyonada Türk pilotlarımız ile Fransa, Danimarka, ABD, İspanya, İtalya ve Almanya'dan gelen pilotlar mücadele edecek. İddialı takımlarımız arasında Beşiktaş ve Galatasaray'ın yanı sıra bizim için son derece kıymetli olan Marsilya takımı da yer alıyor. Dolayısıyla yeni sezonda nefes kesen bir mücadelede sporseverlere heyecanlı bir takvim vaat ediyoruz'' dedi.
Işık, şampiyonanın ilk yarışının aynı zamanda çok önemli bir toplantıya da ev sahipliği yapacağına değinerek, şöyle konuştu:

''Her yıl dünyanın başka bir ülkesinde toplanan UIM Dünya Offshore Komisyonu, 13–15 Mayıs tarihlerinde ilk kez İstanbul'da bir araya gelecek. Sporun en üst merci olarak sporun gelişimine yönelik kararların alınacağı toplantıda Dünya Motonotik Federasyonu'nun alanında en deneyimli ve bilgili 9 farklı üyesi söz sahibi bulunuyor. ABD, İngiltere, İsveç, Finlandiya, Fransa, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Norveç ve Türkiye'nin üyeliklerinden oluşan komisyonu ağırlamak için tüm hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız.''

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyon Başkanı Enver Oral ise federasyonlaşma yolunda son aşamaya geldiklerini şunları kaydetti:

''Kulübün Türkiye'de motorlu su sporlarında kat ettiği yol, gerçekleştirdiği şampiyonalar ortadadır. Dünya şampiyonalarını Türkiye;ye taşımakla kalmayıp, Türkiye'nin bu anlamda yurt dışındaki tanıtımına, ekonomisine ve turizmine ciddi yararlar sağlamıştır. Bu yılın sonuna kadar bağımsız bir federasyon olma yolundaki çalışmaların sonuca ulaşacağına inanıyoruz. Sistemli olarak sporcu sayısının arttırılması, kulüpleşme gayretlerinin yürütülmesine devam edilmektedir. Bu çalışma ve disiplinin de karşılıksız kalmayacağı açıktır.''

kaynak:http://www.stargazete.com

  
5756 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

                        

 liman avm

 özen marin 

  SUZİKİ MARİN EVİNRUDE JOHNSON YAMAHA MOTOR BAKIM TAMİR VE SERVİSİ  

     

  mesut deniz araçları erdek