BALIKESİR-TÜRKİYE                                                          

      
   

   ido erdek babdırma

 erdek narlı ocaklar ulaşım


 


erdek camping

 BOT KULLANIMI HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

 erdek dalış kulübü

 

 DENİZ AMBULANS ERDEK 0212 444 83 53

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret918443
Site Haritası
Ocaklara 500 bin turist bekleniyor

Erdek –Ocaklar Belediye Başkanı Hüseyin Durak, 2011 yaz sezonunda beldelerine toplam 500 bin yerli ve yabancı turistin gelmesinin beklendiğini söyledi.

Geçen yıl beldelerine gelen yerli ve yabancı turist sayısının toplam 400 bin olduğunu anımsatan Durak, bu yıl ise 500 bin yerli ve yabancı turistin beldelerine gelmesinin beklendiğini dile getirdi. Beldelerinde toplam 50 adet otel, motel ve çok sayıda ev pansiyonun bulunduğunu kaydeden Durak, bu tesislerin yerli ve yabancı turistlerin beklentilerine cevap verecek nitelikte olduğunu söyledi. Durak, 500 bin turistin büyük bölümünü ise Bursa ve Balıkesir’den gelen günü birlikçi yerli turistlerin oluşturduğunu dile getirdi.

Alt yapı çalışmaları hızla devam ediyor
Yerel yönetim olarak sezon öncesinde beldelerindeki alt yapı çalışmalarına ağırlık verdiklerini dile getiren Durak, ilk etapta yüzde 50’si İller Bankası, yüzde 50’si de yerel imkânlarla yapılacak 20 km’lik kanalizasyon şebekesi projesini uygulamaya koyacaklarını söyledi. Kanalizasyon şebekesi projesinin yatırım maliyetinin 9,5 milyon TL olduğunu açıklayan Durak, alt yapı çalışmalarının turizm sezonunu engellemeyecek şekilde planlandığının altını çizdi. Bunun yanı sıra Erdek-Ocaklar arasındaki karayolunun asfalt yapılmasıyla ilgili ihalenin de Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü tarafından yapıldığını dile getiren Durak, yüklenici firmanın çalışmalara başladığını çalışmaların biray gibi bir sürede bitirilmesinin planladığını sözlerine ekledi.

Kaynak:  www.ilkhabergazetesi.com

  
4040 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

                        

 liman avm

 özen marin 

  SUZİKİ MARİN EVİNRUDE JOHNSON YAMAHA MOTOR BAKIM TAMİR VE SERVİSİ  

     

  mesut deniz araçları erdek