BALIKESİR-TÜRKİYE                                                          

      
   

   ido erdek babdırma

 erdek narlı ocaklar ulaşım


 


erdek camping

 BOT KULLANIMI HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

 erdek dalış kulübü

 

 DENİZ AMBULANS ERDEK 0212 444 83 53

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret918441
Site Haritası
Erdek’ten sonra Ocaklar’da da trole son!

Balık popülasyonunun artması için Erdek’ten sonra ilçeye bağlı Ocaklar Beldesine de 180 adet yapay resif daha önceden belirlenen iki bölgeye bırakıldı. 3 yıl sürecek projenin takibi Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Deniz Açarlı tarafından yürütülecek.

Deniz canlıları için hazırlanan yapay su altı yuvalarının bilinçsiz avlanmayı engelleyeceği gibi denizin doğal yapısını koruyarak balıklar popülâsyonunun artmasına neden olacağını dile getiren Ocaklar Belediye Başkanı Hüseyin Durak, “İlk etapta daha önceden belirlenen 2 noktaya 180 adet yapay resifi belde açıklarına bıraktık. Yapay resiflerin bırakıldığı alanlarda işaretleme yaparak teknelerin bu bölgelerde avlanma yapmamalarının öne geçeceğiz. Tarım Bakanlığına gerekli müracaatı yaparak belde açıklarının avlanma dışına çıkartılmasını sağlayacağız” dedi.
Projenin 3 yıl süreceğini dile getiren Durak, her yıl belirlenen noktalara 180 adet daha resif bırakacaklarını söyledi. Durak, 4 aylık periyotlarla Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Deniz Açarlı tarafından resiflerdeki balık popülasyonunun mercek altına alınacağını sözlerine ekledi.

Kaynak:ilkhabergazetesi.com

  
6348 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

                        

 liman avm

 özen marin 

  SUZİKİ MARİN EVİNRUDE JOHNSON YAMAHA MOTOR BAKIM TAMİR VE SERVİSİ  

     

  mesut deniz araçları erdek